Haber

Valinin adını kullanarak dolandırıcılıktan dava açın

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın evlatlığı olduğunu öne sürerek dolandırıcılık yaptığı iddia edilen zanlı hakkında “kamu görevlileriyle ilişki vaadiyle iş vaadiyle dolandırıcılık” ve cezaevinden dava açıldı. 10 yıla kadar hapis cezası.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki Bekir Ş’nin tekne sahiplerine Sarıyer sahilinde yer bulma ve teknelerini bağlama konusunda yardımcı olduğu belirtildi.

İddianamede, sanık Erdal O’nun limanda yer olmaması nedeniyle bağlamakta zorlandığı tekneler için Eylül ayında Bekir Ş.’ye yardım edebileceğini söylediği belirtilirken, sanığın kendisini zanlı olarak tanıttığı kaydedildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın evlatlık oğlu, para istedi.

İddianamede, müştekinin sanığa 3 parça halinde 9 bin 500 lira gönderip, 5 bin lirayı da elden verdiği belirtilirken, sanığın söz verdiği hiçbir yardımı yerine getirmediği belirtildi.

İddianamede, müşteki Bekir Ş ile olayı duyan İstanbul Valisi Yerlikaya’nın şikayeti üzerine soruşturmanın başlatıldığı belirtilirken, duruşma sırasında alınan sözlerde sanığın suçlamayı kabul etmediği belirtildi. soruşturma aşamasında kendisini valinin oğlu olarak tanıtmadığını savundu.

İddianamede sanığın, müştekiyi aldattığı gerekçesiyle “kamu görevlileriyle ilişkisi olduğu belirtilerek bir şeyler yapılacağı vaadiyle dolandırıcılık” suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi. yaptığı dolandırıcılıklarla kendisini kamu görevlisi olan valinin oğlu olarak tanıtan.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından onaylanan iddianame, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

haberceyhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu